Helena, har været med i bestyrelsen siden at foreningen blev skabt i 2019. Tidliger som kassere, nu som formand
Har du spørgsmål til Helena vedr. StigeLøberne, tryk da på nedenstående knap
Thomas, er tilflytter og kom med i klubben for fællesskabets skyld. Nu vil han være med til at bringe klubben ind i sit næste kaptiel.
Har du spørgsmål til Thomas vedr. StigeLøberne, tryk da på nedenstående knap
Preben, var med fra starten, da vi startede cykelafdelingen op, den vil han gerne være med til at uvikle yderlig.
Har du spørgsmål til Preben vedr. StigeLøberne, tryk da på nedenstående knap
Vi har 4 kompetente løbe trænere. De hjælper til på tværs af alle tempi. De vil guide alle nye løbere om de gode løbe vaner og vil stå for forskellinge fartlege tilpasset den enkle løbegruppe.
Derud over har vi en uddannet yoga instruktør, som har fokus på løbe relateret yoga.
Jens Jacobsen: Har været træner i 35 år, han brænder for at hjælpe nyløber godt igang.
Henrik Skælbæk: Har 5 års træner erfaring, og de seneste år er det løb han har kaste sig over, hvor han primær hjælper til ved nyløberne.
Claus Bo Hansen: Har været træner i 5 år, og har en lang erfaring som løber korte og lange distancer
Jesper Larsen: Startede pr 1-11-20 og har DGI basis træner uddannelse.
Mette Ingvartsen: Er yoga instruktør, og er gået på barsel
Sabine Nørregaard: Er vores nye yoga instruktør. Sabine har været dekikeret yoga udøver i en del år, og skal yoga instruktør uddannelse.
Chef træner
Yoga instruktør
Tempo holder
Tempo holder
Tempo holder